Private Cloud

Cloud Bare Metal Backup

Co to jest?

Usługa Cloud Bare Metal Backup pozwala stworzyć kopie bezpieczeństwa Twojego Private Cloud. Usługa oparta jest na technologii obrazów i ściśle współpracuje z wirtualizacją hypervisorów, bez potrzeby instalowania kopii zapasowych na VM. Zastosowana technologia nie opiera się na pojemności sieci i zasobów maszyn wirtualnych do przesyłu danych, zapewniając minimalne obciążenie i maksymalną przejrzystość wykonywanych działań. Chroniona maszyna wirtulana jest całkowiecie zachowana, niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego. Biorąc pod uwagę czysto infrastrukturalny charakter usługi, Cloud Bare Metal Backup może być używany dodatkowo wraz z Cloud Backup, zapewniając całkowitą ochronę od stworzenia obrazu całej maszyny, aż do poziomu aplikacji i systemu plików.
 

Usługa, bazująca na technologii Veeam, pozwala na tworzenie kopii zapasowych vApps i VM poprzez określenie preferowanego harmonogramu i czasu jego trwania za pomocą prostego panelu sterowania, a następnie daje możliwość przywrócenia zarówno całej maszyny, jak i pojedyńczych plików. Dzięki panelowi sterowania możliwe jest również, ponowne skonfigurowanie przywróconej maszyny wirtualnej, zmieniając ustawienia sieci, nazwę hosta, procesora i pamięci lub można sklonować maszynę na nowy VAPP.

Usługa świadczona jest z granulacją pojedyńczej wirtualnej maszyny i zawiera 200 GB przestrzeni dla każdej z nich. Przestrzeń jest kumulatywna: to znaczy, że na przykład 10 pakietów Cloud Bare Metal Backup daje w sumie 2 TB przestrzeni na ochronę. Ta przestrzeń może być podzielona pomiędzy chronione wirtualne maszyny. Klienci mogą zatem uzyskać więcej licencji lub zwiększyć w prosty sposób ilość miejsca poprzez zakup dodatkowych pakietów.
 

Technologia kopii zapasowych zintegrowana jest z hypervisorem usługi Private Cloud i mechanizmami ochrony oferowanymi przez VMware, co gwarantuje pełną spójność i wydajność. Technologia zawiera również natywną koherencję
z Microsoft’s VSS (z narzędziami VMware) w celu zapewnienia integralności na poziomie aplikacji. Ponieważ dane przechowywane są na zdalnym storage, odzyskiwanie jest możliwe nawet w przypadku całkowiej utraty lub uszkodzenia danych. Pozwala to na pełne przywrócenie całego vApps.

Wsparcie i SLA

Aruba oferuje klientom Private Cloud dwie opcje pomocy: wsparcie za pośrednictwem telefonu oraz poprzez System Ticketów (mailowo). W obu przypadkach klienci mogą porozmawiać z zespołem ekspertów z działu technicznego Aruba, którzy pomogą rozwiązać infrastrukturalne problemy z usługą.

 

Wsparcie techniczne

Godziny

Średni czas odpowiedzi

24/7/365 15 minut

Wsparcie administratora  

Godziny Średni czas odpowiedzi
Pn.-Pt. 8.30-18.00 15 minut

Uptime gwarantowany na 99,8% w stosunku rocznym

 

Główne cechy usługi

Specyfikacja techniczna

SLA usługi

99,8%

Wsparcie

Zgłoszenia mailowe (tickety) oraz telefoniczne

Okres rozliczeniowy

Miesięczny

Minimalny czas trwania umowy

1 miesiąc

Datacenter na których można aktywować usługę

DC-IT1, DC-CZ1, DC-FR1 (

http://dc.forpsi.com/pl/home.aspx)

 

Funkcje oprogramowania

Specyfikacja techniczna

Oprogramowanie

Veeam vCloud Backup
(https://www.veeam.com/vm-backup-recovery-replication-software.html)

System kontroli

Web Panel HTTPS dostępny w każdym datecenter dla uruchomionej usługi.

Integracja z vCloud

Kompletna. Dostęp klienta przez SSO (single-sign-on) poprzez te sam dane logowania do vcloud i możliwość działania na vAPPs oraz VMs w celu ich ochrony.

Definiowanie własnych planów tworzenia kopii zapasowych

Tak. Możliwość tworzenia planów dziennych, tygodniowych i miesięcznych, a także wybór czasu rozpoczęcia tworzenia kopii zapasowych.

Granular recovery Tak. Istnieje możliwość odzyskiwania pojedyńczych plików oraz całych katalogów.

Odzyskiwanie na innych maszynach

Tak, dla każdej maszyny.

System redukcji miejsca na dysku

Tak. Dzięki duplikacji danych oraz kompresji.

Dostępne pakiety

Wielokrotność 1VM i 200GB powierzchni dyskowej (faktycznie zajęta bez kompresji i duplikacji). Przestrzeń dyskowa jest skumulowana, w związku z tym każdy dodatkowy pakiet dodaje 200GB przestrzeni dyskowej do całkowitej powierzchni.

 

Funkcje wsparcia technicznego

Specyfikacja techniczna

Wsparcie mailowe (tickety)

Nielimitowane

Wsparcie telefoniczne

Nielimitowane

Godziny dostępności wsparacia technicznego

24/7/365 z średnim czasem odpowiedzi do 15 minut

Zacznij korzystać z Aruba Cloud

AKTYWUJ TERAZ WYŚLIJ PODANIE O VOUCHER*

(*) Aruba przekaże Ci voucher o wartości 8 PLN do wykorzystania na każdy produkt Cloud