Load balancery

Z load balancerami możliwe jest rozkładanie obciążenia równoważnie pomiędzy dwoma lub więcej Serwerami Cloud. Pozwala to na optymalizowanie zasobów Twojej infrastruktury, maksymalizując jej wydajność oraz redukując czasy odpowiedzi do minimum, co z kolei pozwala na uniknięcie ewentualnych  przeciążeń.
Korzystanie z load balancera zalecane jest we wszystkich przypadkach, w których wymagana jest  jedna lub więcej z poniższych cech:

  • Wysoki ruch/gwałtowny wzrost ruchu
  • Gwarancja ciągłości dostarczanej usługi
  • Specjalizacja serwerów

Oczywiście, aby równoważyć obciążenie musisz posiadać co najmniej dwa lub więcej Serwery Cloud w prywatnej sieci z identyczną konfiguracją. Aruba umożliwia konfigurowanie load balancerów i ich połączeń, bezpośrednio z poziomu Panelu zarządzania, za pomocą kilku kliknięć.

Możesz konfigurować Twoje load balancery dla wszystkich podstawowych protokołów takich jak HTTP, HTTPS czy TCP, dokonując wyboru spośród  dostępnych algorytmów, jakimi są LeastConn oraz Source.
Ponadto Aruba może monitorować Twoje load balancery za pomocą wykresów, które wskazują obciążenie load balancera, co ma na celu w prosty sposób zapobiegnięcie przeciążeniom, poprzez zwiększenie liczby równoważonych Serwerów Cloud.

Właściwości balancerów Aruba:

  • Dedykowany adres IP
  • Łatwa konfiguracja i zarządzanie
  • Wspieranie protokołów HTTP, HTTPS oraz TCP
  • Wspieranie algorytmów LeastConn oraz Source
  • Rejestrowanie szczegółowych statystyk z obciążenia load balancera

Korzystanie z load balancera, który przechwytuje żądania sieciowe i rozdziela je pomiędzy dwoma lub więcej Serwerami Cloud, dzięki ich redundancji, zwiększa niezawodność oraz zapewnia ciągłość świadczonej usługi. Jeśli jeden z Serwerów Cloud, który jest równoważony zakończy pracę z dowolnego powodu, load balancer automatycznie wykluczy go z równoważenia, przekierowując żądania do innych Serwerów Cloud - zapewnia to najwyższą gwarancję w warunkach Ciągłości Biznesowej.

Równoważenie struktury realizuje horyzontalne skalowanie zasobów, w sposób natychmiastowy i tani. Ten typ konfiguracji struktury sprawdza się dobrze w każdej sytuacji lub nagłej potrzebie, która wymaga obsługi dużego, jednoczesnego ruchu; lub jeśli chcesz zagwarantować ciągłość świadczonej usługi, poprzez zredukowanie do minimum możliwości przerw w usłudze.

Płatności dla tej usługi są dostępne w sekcji "Cennik" .

W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy zapoznać się z naszą Bazą wiedzy.

Zacznij korzystać z Aruba Cloud

AKTYWUJ TERAZ WYŚLIJ PODANIE O VOUCHER*

(*) Aruba przekaże Ci voucher o wartości 50 zł do wykorzystania na każdy produkt Cloud