Data center CZ1, Czechy

Powierzchnia:

1.500 m²

Pojemność:

Ponad 5.000 serwerów fizycznych

Lokalizacja:

Ktiš, Czechy

Dostępność:

Data center ma 100% dostępności od uruchomienia w 2004.

Zasilanie:

Do data center dostarczane jest 1 MW energii elektrycznej. System zasilania jest redundantny i posiada dwa oddzielne Centra Zasilania. Każde Centrum Zasilania może samodzielnie zasilić data center nawet przy pełnym obciążeniu. Oprócz tego posiada podwójny system UPS, który jest bardzo wydajny (redundancja typu 2N).

Oddzielny budynek dla zasilania i systemu UPS:

W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa serwerowni, zasilanie i system UPS znajdują się w dwóch osobnych budynkach oddalonych od datacenter.

Redundantne generatory prądu:

Data center posiada oddzielne generatory prądu wraz z podziemnymi zbiornikami paliwa, które pozwalają na dostarczanie prądu do całej serwerowni przy pełnym jej obciążeniu. Generatory są uruchamiane zaraz po systemie UPS.

"Zielone" data center:

W trakcie projektowania data center dużą wagę przyłożyliśmy do jego energooszczędności. Cały system klimatyzacji serwerowni jest wyposażony w bardzo efektywne urządzenia, które połączone są ze sobą w sieć. System jest optymalizowany tak aby dopasować jego moc do aktualnej sytuacji.

Budynki są wyposażone w system free-cooling. Poprzez wykorzystanie powietrza atmosferycznego, które jest filtrowane, posiada odpowiednią wilgotność i temperaturę, mogliśmy ograniczyć ilość pomp ciepła i w ten sposób ograniczyć zużycie energii. Nasze szafy rackowe są wyposażone w innowacyjny system zarządzania zimnym powietrzem, który koncentruje je na przedniej części serwerów co także ogranicza zużycie energii.

Redundantny system klimatyzacyjny:

System klimatyzacyjny serwerowni i pokojów zasilania zbudowany jest z wielu redundantnych urządzeń, które gwarantują perfekcyjne chłodzenie nawet w przypadku awarii niektórych jednostek.

Łącze 30 Gb/s:

Data center posiada łącze o przepustowości całkowitej 30 Gb/s, które zapewnione jest przez łącza światłowodowe, które łączą się z krajowymi oraz międzynarodowymi dostawcami oraz punktami dostępowymi sieci (NAP).

Bezpieczeństwo fizyczne:

Data center jest wyposażone w automatyczny system wykrywania ognia i dymu wykorzystujący gaz FM-200, który jest niegroźny dla ludzi i sprzętu IT.
Budynek posiada system alarmowy zainstalowany w każdym pomieszczeniu połączony z podwójnym systemem dostępowym. Cały budynek jest monitorowany.

Monitoring 24/7:

Data center jest monitorowane 24/7/365.

Certyfikaty ISO 9001 i ISO 27001:

Data center otrzymało certyfikat jakości ISO 9001:2016 oraz certyfikat bezpieczeństwa ISO 27001:2014.