Firma

ARUBA CLOUD – O nas

Aruba Cloud jest naszą marką usług cloud na rynku europejskim. Została stworzona w celu dostarczenia firmom kompleksowych rozwiązań Cloud, nieżaleznie od ich planów i projektów. Rozwój wirtualnej infrastruktury, archiwizacja i udostępnianie danych, konfigurowanie planów awaryjnych, zewnętrzne kopie zapasowe, a nawet wdrażanie oferty SaaS z własnym oprogramowaniem. Te produkty są czystymi płótnami, w które klienci mogą tchnąć życie. Zaangażowanie Aruba Cloud opiera się na dwóch głównych czynnikach:

  • Infrastruktura i dane są tam gdzie klienci

    Grupa posiada silną europejską sieć 4 własnych data center we Włoszech i Czechach, która uzupełniona jest o partnerskie data center we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce.

  • Swobodne podejście do świata Cloud Computing

    Nasze rozwiązania dają klientowi możliwość wyboru technologii wirtualizacyjnej, miejsca instalacji wirtualnych maszyn oraz tego co będzie na nich zainstalowane. Wszystko to można zrobić z poziomu jednego panelu zarządzania i publicznego klucza API.

8 Data center w 6 europejskich krajach
100.000 m2 powierzchni zadaszonej, przeznaczonej na data centers
powyżej250 Gb/s prędkości łączy pomiędzy data center a Internetem

SIEĆ DATA CENTER

Usługi grupy Aruba są dostarczane przez 4 nasze data centers. Jeden z nich znajduje się w pobliżu Bergamo, w Ponte San Pietro (Milan PSP), dwa znajdują się we Włoszech (Arezzo), natomiast czwarte zlokalizowane w Ktiš (Czechy) jest dedykowane głównie na rynek centralnej i wschodniej Europy. Uzupełnieniem naszej sieci są partnerskie datacentra dostarczające usługi na europejskim poziomie z: Frankfurtu, Paryża, Londynu i Warszawy.
Data centers Aruba, zostały zaprojektowane by spełniać najwyższe standardy dostępności, wydajności i bezpieczeństwa. Łączność z Internetem zapewniają łącza o prędkości całkowitej powyżej 140 Gb/s, oferują one podwójną pojemność transmisji w porównaniu do aktualnego wykorzystania, gwarantując ciągłość i jakość usług.


Aruba S.p.A., powstała w 1994 w Arezzo, jest liderem na rynku włoskim i wschodnioeuropejskim pod względem ilości hostowanych stron i zarejestrowanych domen, ma ponad 5 400 000 klientów i partnerów, co stawia ją w grupie pięciu największych firm w Europie oraz jednej z dziesięciu największych firm na świecie. Oprócz webhostingu i poczty e-mail, Aruba oferuje serwery dedykowane, kolokacje, usługi managed. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu datacenter. Od 2011, Aruba oferuje usługi Cloud w oparciu o model IaaS poprzez markę Aruba Cloud.

Aruba Business S.r.l. (business.aruba.it) jest częścią grupy Aruba, powstała w 2015 roku. Głównym celem firmy jest stworzenie jednego bezpiecznego kanału dedykowanego dla rynku usług jak i partnerów biznesowych.
Zespół pracowników, składający się z profesjonalistów, mających wieloletnie doświadczenie zdobyte w grupie Aruba, oferuje nie tylko usługi IT takie jak Webhosting, Domeny, Cloud, e-Security i usługi datacenter ale także strategiczne projekty, które są tworzone i zarządzane tak, aby sprostać potrzebom klienta. Tworzą też rozwiązania przeznaczone dla resellerów, którzy chcą oferować bogate portfolio usług swoim klientom.

Grupa Forpsi (www.forpsi.pl) działa w centralnej Europie od 1997 roku. Dzięki głównej siedzibie w Ktiš (Czechy) i obiektom w Polsce, na Węgrzech i Słowacji oferuje szeroką gamę usług internetowych, wliczając w to domeny, webhosting, usługi serwerów dedykowanych, VPS i kolokacje. Firma jest częścią Grupy Aruba od 2005 roku i obecnie jest największym operatorem domen w Czechach. FORPSI oferuje także usługi cloud poprzez markę FORPSICLOUD w Czechach i na Słowacji oraz poprzez markę ARUBACLOUD w Polsce i na Węgrzech.

W 2014 Aruba wygrała prestiżowe rozszerzenie nazw domenowych .cloud, stając się tym samym oficjalnym rejestratorem tych domen. Podkreśla to naszą obecność na rynku cloud, silną pozycję w Europie jak i na świecie.

* Termin 'Tier' był wykorzystywany w Standardzie ANSI/TIA-942 do ANSI/TIA-942:Edycja Marzec-2014. W edycji z marca 2014 termin 'Tier' został zastąpiony przez 'Rated' lub 'Rating'.

Zacznij korzystać z Aruba Cloud

AKTYWUJ TERAZ WYŚLIJ PODANIE O VOUCHER*

(*) Aruba przekaże Ci voucher o wartości 50 zł do wykorzystania na każdy produkt Cloud