Firma

ARUBA CLOUD – O nas

Aruba Cloud jest naszą marką usług cloud na rynku europejskim. Została stworzona w celu dostarczenia firmom kompleksowych rozwiązań Cloud niezaleznie od ich planów i projektów. Rozwój wirtualnej infrastruktury, archiwizacja i udostępnianie danych, konfigurowanie planów awaryjnych, zewnętrzne kopie zapasowe, a nawet wdrażanie oferty SaaS z własnym oprogramowaniem. Te produkty są czystymi płótnami, w które klienci mogą tchnąć życie. Poprzez uruchomienie Aruba Cloud w 4 krajach wliczajac w to Francję i Wielką Brytanię, Aruba opiera się na dwóch przesłankach:

  •  Infrastruktura i dane są tam gdzie klienci

    Grupa posiada europejską sieć trzech datacenter we Włoszech i Czechach, która uzupełniona jest o partnerskie datacentra we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

  •   Wolne podejście do świata Cloud Computing

    Nasze rozwiązania dają klientowi możliwość wyboru technologii wirtualizacyjnej, miejsca instalacji wirtualnych maszyn oraz tego co będzie na nich zainstalowane… wszystko to można zrobić z poziomu jednego panelu zarządzania i publicznego API.

6
Datacenter w 5 europejskich krajach
10.000
metrów kwadratowych powierzchni datacenter
powyzej 140 Gb/s
prędkości łączy pomiędzy datacenter a Internetem
 

SIEĆ DATACENTER

Usługi grupy Aruba są dostarczane przez 3 nasze datacentra. Dwa z nich znajdują się we Włoszech (Arezzo), natomiast trzecie zlokalizowane w Ktiš (Czechy) jest dedykowane głównie na rynek centralnej i wschodniej Europy. Uzupełnieniem naszej sieci są partnerskie datacentra dostarczające usługi na europejskim poziomie z: Pragi, Frankfurtu, Paryża i Londynu.
Datacentra Aruba, zostały zaprojektowane by spełniać najwyższe standardy dostępności, wydajności i bezpieczeństwa. Łączność z Internetem zapewniają łącza o prędkości całkowitej powyżej 140 Gb/s, oferują one podwójną pojemność transmisji w porównaniu do aktualnego wykorzystania, gwarantując ciągłość i jakość usług.

 

 

GRUPA


Aruba S.p.A., powstała w 1994 w Arezzo, jest liderem na rynku włoskim i wschodnioeuropejskim pod względem ilości hostowanych stron i zarejestrowanych domen, ma ponad 2 miliony klientów i partnerów, co stawia ją w grupie pięciu największych firm na świecie. Oprócz webhostingu i poczty e-mail, Aruba oferuje serwery dedykowane, kolokacje, usługi managed. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu datacenter. Od 2011, Aruba oferuje usługi Cloud w oparciu o model IaaS poprzez markę Aruba Cloud. Usługi Cloud Computing i Cloud Object Storage są wspierane przez sieć własnych i partnerskich datacenter, wliczając w to najnowsze datacenter w Arezzo otwarte w 2012 roku, które jest jednym z niewielu datacenter we Włoszech spełniającym wymogi standardu Tier 4*/Rating 4.

Aruba Business S.r.l. (business.aruba.it) jest częścią grupy Aruba, powstała w 2015 roku. Głównym celem firmy jest stworzenie jednego bezpiecznego kanału dedykowanego dla rynku usług jak i partnerów biznesowych.
Zespół pracowników, składający się z profesjonalistów, mających wieloletnie doświadczenie zdobyte w grupie Aruba, oferuje nie tylko usługi IT takie jak Webhosting, Domeny, Cloud, e-Security i usługi datacenter ale także strategiczne projekty, które są tworzone i zarządzane tak, aby sprostać potrzebom klienta. Tworzą też rozwiązania przeznaczone dla resellerów, którzy chcą oferować bogate portfolio usług swoim klientom.

Grupa Forpsi (www.forpsi.pl) działa w centralnej Europie od 1997 roku. Dzięki głównej siedzibie w Ktiš (Czechy) i obiektom w Polsce, na Węgrzech i Słowacji oferuje szeroką gamę usług internetowych, wliczając w to domeny, webhosting, usługi serwerów dedykowanych, VPS i kolokacje. Firma jest częścią Grupy Aruba od 2005 roku i obecnie jest największym operatorem domen w Czechach. FORPSI oferuje także usługi cloud poprzez markę FORPSICLOUD w Czechach i na Słowacji oraz poprzez markę ARUBACLOUD w Polsce i na Węgrzech.
 
 

W 2014 Aruba wygrała prestiżowe rozszerzenie nazw domenowych .cloud, stając się tym samym oficjalnym rejestratorem tych domen. Podkreśla to naszą obecność na rynku cloud, silną pozycję w Europie jak i na świecie.

 

* Termin 'Tier' był wykorzystywany w Standardzie ANSI/TIA-942 do ANSI/TIA-942:Edycja Marzec-2014. W edycji z marca 2014 termin 'Tier' został zastąpiony przez 'Rated' lub 'Rating'.

Zacznij korzystać z Aruba Cloud

AKTYWUJ TERAZ WYŚLIJ PODANIE O VOUCHER*

(*) Aruba przekaże Ci voucher o wartości 8 PLN do wykorzystania na każdy produkt Cloud