Data center PL1, Polska

Powierzchnia:

3,700m²

Zasilanie:

16 Megawatów elektryczności dostępnej dla serwerów. Całkowicie redundantna infrastruktura wyposażona w statyczne systemy UPS.

Lokalizacja:

Warszawa, Polska

Redundantne generatory mocy:

Data center posiada dwa niezależne generatory mocy z ogromnymi zbiornikami paliwa, będące w stanie utrzymywać centrum danych w stanie pełnej wydajności przez 48 godzin. Generatory gwarantują ciągłość działania data center nawet po rozładowaniu baterii systemu UPS.

Redundantny system klimatyzacji:

System klimatyzacji w pomieszczeniach serwerowych oraz systemach technologicznych składa się z wielu redundantnych modułów.

Przepustowość na poziomie 30 Gb/s:

Przepustowość na naszym obiekcie wynosi 30 Gb/s, wraz z połączeniem światłowodowym do głównych krajowych oraz międzynarodowych dostawców w głównym punkcie dostępu do sieci (NAP).

Ochrona fizyczna

Data center wyposażone jest w detektory powodzi, automatyczne detektory ognia oraz system gaszenia pożarów, który jest bezpieczny dla pracowników oraz systemów IT. Obiekt posiada również system bezpieczeństwa obwodowego z monitoringiem CCTV, aktywną ochroną 24/7 oraz kontrolą dostępu z wykorzystaniem przepustek.
Cały obiekt jest również wyposażony w system monitoringu CCTV.

Monitoring 24/7:

Data center jest monitorowane przez zespół techników 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, jak również jest zarządzane zdalnie przez zespół, znajdujący się w Aruba NOC.

Certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001:

Data center posiada przydzielone certyfikaty ISO 9001:2008 oraz ISO 27001:2013.