Data center IT2, Włochy

Powierzchnia:

2.000 m²

Pojemność:

Ponad 10.000 serwerów fizycznych.

Lokalizacja:

Arezzo, Włochy

Dostępność:

Data center ma 99,97% dostępności od marca 2003.

Zasilanie:

Do data center dostarczane jest 1,8 MW energii elektrycznej. System zasilania jest redundantny i posiada dwa oddzielne Centra Zasilania. Każde Centrum Zasilania może samodzielnie zasilić data center nawet przy pełnym obciążeniu. Oprócz tego posiada podwójny system UPS, który jest bardzo wydajny (redundancja typu 2N).

Redundancja Centrum Zasilania nawet dla jednostek z pojedynczym zasilaniem:

Tylko na użytek własnych usług, Aruba używa serwerów i urządzeń z podwójnym zasilaniem. Każde Centrum Zasilania jest zabezpieczone przez urządzenia STS (statyczny Transfer Switch), które zapewniają ciągłość dostarczania energii nawet dla urządzeń z pojedynczym zasilaniem.

Oddzielny budynek dla zasilania i systemu UPS:

W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa serwerowni, zasilanie i system UPS znajdują się w dwóch osobnych budynkach oddalonych od data center.

Redundantne generatory prądu:

Data center posiada oddzielne generatory prądu wraz z podziemnymi zbiornikami paliwa, które pozwalają na dostarczanie prądu do całej serwerowni przy pełnym jej obciążeniu. Generatory są uruchamiane zaraz po systemie UPS.

"Zielone" data center:

W trakcie projektowania data center dużą wagę przyłożyliśmy do jego energooszczędności. Cały system klimatyzacji serwerowni jest wyposażony w bardzo efektywne urządzenia, które połączone są ze sobą w sieć. System jest optymalizowany tak aby dopasować jego moc do aktualnej sytuacji.

Budynki są wyposażone w system free-cooling. Poprzez wykorzystanie powietrza atmosferycznego, które jest filtrowane, posiada odpowiednią wilgotność i temperaturę, mogliśmy ograniczyć ilość pomp ciepła i w ten sposób ograniczyć zużycie energii. Nasze szafy rackowe są wyposażone w innowacyjny system zarządzania zimnym powietrzem, który koncentruje je na przedniej części serwerów co także ogranicza zużycie energii.

Redundantny system klimatyzacyjny chroniony przez system UPS:

System klimatyzacyjny serwerowni i pokojów zasilania zbudowany jest z wielu redundantnych urządzeń, które gwarantują perfekcyjne chłodzenie nawet w przypadku awarii niektórych jednostek. Cały system jest chroniony przez system UPS oraz generatory zasilania aby zapewnić ciągłość działania.

Łącze 82 Gb/s:

Data centers IT1 i IT2 są razem połączone poprzez dedykowane, redundantne łącze światłowodowe. Przepustowość całkowita tego 82 Gb/s i zapewniona jest przez łącza światłowodowe, które łączą się z krajowymi oraz międzynarodowymi dostawcami oraz punktami dostępowymi sieci (NAP).

Sieć:

Każda szafa rackowa jest wyposażona w kilka redundantnych połączeń.
Sieć centralna jest wyposażona w jednostki Cisco Nexus 7000, jedne z najbardziej zaawansowanych rozwiązań na rynku.

Bezpieczeństwo fizyczne:

Data center jest wyposażone w automatyczny system wykrywania ognia i dymu, który jest niegroźny dla ludzi i sprzętu IT oraz system przeciwpowodziowy. Posiada wzmocnione drzwi i okna, system alarmowy i biometryczny system kontroli dostępu.
Cały budynek jest monitorowany.

Monitoring 24/7:

Data center jest monitorowane 24/7/365. Dodatkowo posiada system BMS (Building Management System), który przesyła informacje do techników w przypadku wystąpienia problemów, dając im możliwość zdalnego zarządzania maszynami.

Certyfikaty ISO 9001, ISO 27001 i ISO 50001:

Data center otrzymało certyfikat jakości ISO 9001, certyfikat bezpieczeństwa ISO 27001 oraz certyfikat systemu zarządzania energią ISO 50001.

Certyfikaty ISO/IEC 27017, ISO/IEC 27018 i deklaracja zgodności ISO/IEC 27035:

Data center posiada kontrolę bezpieczeństwa Cloud zgodną z ISO/IEC 27017, zarządzanie danymi osobowymi w chmurze odbywa się w zgodzie z ISO/IEC 2018, a zarządzanie w przypadku incydentów naruszenia bezpieczeństwa jest zgodne z ISO/IEC 27035.