Aruba Cloud Startup

FAQ

Startupy

We START you UP jest programem od Aruba Cloud, który oferuje darmowy kredyt Cloud dla startupów działających w dziedzinach technologii i innowacji.

Każdy startup, który ma w planach rozwój ekstremalnie innowacyjnych produktów lub usług, opierających się na infrastrukturze IT, które mogą być obsługiwane przez Cloud. Startupy biorące udział w programie nie mogą być starsze niż 36 miesięcy, muszą mieć zarejestrowany adres siedziby w Polsce oraz zgłosić zrównoważony model biznesowy.

START jest etapem początkowym, dostępnym dla wszystkich startupów, które chciałyby wziąć udział w kursie We START you UP. Aby się zarejestrować, należy jedynie wypełnić formularz online, zgłosić swój plan biznesowy oraz zaakceptować zasady i warunki rejestracji do programu. Zespół Aruba Cloud oceni Twoje zgłoszenie i poinformuje Cię telefonicznie lub mailowo czy jest ono odpowiednie do wzięcia udziału w programie. Po zaakceptowaniu Twojego zgłoszenia, otrzymasz Zestaw Powitalny oraz pierwszy kredyt Cloud o wartości 12.000 zł do wykorzystania przez 12 miesięcy.

Odpowiedź na Twoje zgłoszenie rejestracji do Etapu START zostanie przesłana w przeciągu 7 dni roboczych.

Biorąc udział w programie We START you UP, otrzymasz dostęp do wszelkich rozwiązań Aruba Cloud, darmowy kredyt Cloud, wsparcie naszych ekspertów oraz podniesienie profilu poprzez nasze zasoby.
W zamian, prosimy o umieszczenie logo programu na Twojej stronie internetowej, w jednej z głównych sekcji strony (home, stopka, partnerzy), z linkiem do strony www.arubacloud.pl

Dołączając do programu dostajesz dostęp do:

  • wszelkich rozwiązań Aruba Cloud: Cloud Computing, Cloud VPS, Cloud Backup, Cloud Object Storage, Cloud Monitoring;
  • Bazy Wiedzy z narzędziami oraz szczegółowymi poradnikami dotyczącymi zarządzania Serwerem Cloud;
  • Pomoc Techniczną

Możesz dostać się do Etapu UP biorąc udział oraz wygrywając Pitch Day, konkurs startupowy Aruba Cloud. Etap ten oferuje 200.000 zł darmowego kredytu Cloud, ważnego przez 24 miesiące. Udział w Pitch Day zależny jest od wstępnej akceptacji Twojego startupu, bazując na planie biznesowym oraz skalowalności infrastruktury startupu.

Pitch Day to coroczny konkurs organizowany przez Aruba Cloud, w którym startupy walczą o wejście do Etapu UP. Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz online oraz przesłać szczegóły Twojego biznes planu; informacje, które do nas prześlesz nie będą udostępniane publicznie. Konkurs jest otwarty jedynie dla startupów, które zakończyły lub są w trakcie kończenia pierwszego roku Etapu START. Zespół Aruba Cloud oceni dokumentację i zadecyduje, które startupy wezmą udział w Pitch Day.
Wybrani uczestnicy muszą zaprezentować swój projekt w czasie konkursu przed publicznością oraz zespołem jurorów Aruba (kierownictwo, zespół marketingowy, eksperci Cloud). Zespół wybierze 3 najlepsze projekty i nagrodzi zwycięskie startupy przejściem do etapu UP, w którym można wygrać 200.000 zł.

Vouchery z Etapu START są ważne przez 12 miesięcy od daty otrzymania kodu. Gdy data ważności vouchera wygaśnie, kredyt Cloud zostanie skasowany a voucher zablokowany. Aby uniknąć sytuacji, w której zostaniesz bez kredytu, wyślij zgłoszenie o nowy voucher przed wygaśnięciem starego na adres: [email protected]

Po zakończeniu programu, Aruba Cloud będzie wciąż wspierać Twój startup, poprzez limitowane oferty, mające na celu rozwijać Twoją infrastrukturę IT. Kilka miesięcy przed zakończeniem programu, skontaktujemy się mailowo i, jeśli będziesz zainteresowany, skontaktujemy Cię z jednym z naszych reprezentantów z działu sprzedaży.

Nie, jedynie startupy zlokalizowane w Polsce mogą brać udział. Jeśli posiadasz startup zlokalizowany za granicą, sprawdź stronę www.arubacloud.com

Inkubatory oraz Akceleratory Partnerskie

Aruba Cloud zawsze z chęcią przedstawia We START you UP nowym inkubatorom oraz akceleratorom partnerskim. Aby dołączyć do programu należy jedynie wypełnić formularz online i wprowadzić wymagane informacje. Aruba Cloud oceni zgłoszenia i potwierdzi zaakceptowanie do programu telefonicznie lub drogą mailową.

Jako Partner, będziesz miał możliwość wykorzystywania usług Cloud dla Twojego startupu za darmo oraz będziesz mógł wziąć udział w technologicznym kursie treningowym, przynoszącym wyjątkowe korzyści. Będziesz również w stanie podnieść swój profil na różnego rodzaju wydarzeniach oraz nawiązać nowe znajomości w zakresie Twojego startupu.

Wszystko co trzeba zrobić to wypełnić formularz online i wprowadzić nazwę Partnera, reprezentującego projekt. Wszystkie inkubowane startupy, które spełniają kryteria konkursu, będą miały bezpośredni dostęp do Etapu START. Nie występuje limit ilości startupów, które mogą wziąć udział w programie.

Kiedy zostaniesz Partnerem We START you UP, możesz zapisywać startupy do programu, podnieść swój profil, organizować wydarzenia technologiczne oraz brać udział w działalności komunikacyjnej oraz promocyjnej.
W zamian, prosimy o umieszczenie logo programu na Twojej stronie internetowej, w jednej z głównych sekcji strony (home, stopka, partnerzy), z linkiem do strony www.arubacloud.pl/program-aruba-cloud-startup

Inkubowane startupy są wspierane w czasie trwania etapu START, poprzez bezpośredni dostęp do programu oraz w czasie trwania etapu UP. W czasie etapu UP inkubatory mogą pomóc w pracy nad prezentacją do Pitch Day, w zgodzie z zaleceniami Aruba Cloud. Również jeden z inkubowanych startupów ma pewne miejsce w fazie finałowej Pitch Day.

Aruba Cloud jest na bieżąco w stanie organizować warsztaty, pokazy wyjazdowe, hackatony oraz różnego rodzaju projekty podejmowane wraz z Partnerami. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się dni treningowe: dni, w których możesz dokładnie zapoznać się z programem oraz rozwiązaniami Cloud, przygotowanymi specjalnie dla startupów. Dni te mogą być organizowane w biurach inkubatorów oraz akceleratorów partnerskich lub poprzez połączenie zdalne.