Sieci i Internet

Skomplikowane struktury? Nie ma problemu!

Aruba Cloud Computing oferuje gwarantowane połączenie aż do 1000 Mbit/s do sieci dla wszystkich Serwerów Cloud. Serwer Cloud Pro nie ma ograniczeń przepustowości, podczas gdy Serwer Cloud Smart posiada limitowany ruch do internetu na podstawie wybranego pakietu.
W porównaniu do usług oferowanych przez konkurencję, serwery Aruba Cloud Pro mogą być połączone ze sobą za pomocą Wirtualnych Switchy, podobnie jak we fizycznej strukturze.
Możesz także wybrać konfigurację Publicznych Adresów IP i całkowicie usunąć połączenie Serwera Cloud Pro aby zarządzać strukturą z Konsoli Odzyskiwania.
Każdy Serwer Cloud Pro posiada 3 Karty Sieciowe które mogą być połączone z Publicznymi Adresami IP dla połączenia z Internetem oraz z Wirtualnymi Switchami, w celu utworzenia Prywatnych Sieci Wirtualnych.

3 Karty sieciowe dla każdego Serwera Cloud Cloud Server Pro

 

Do 1000 Mbit/s

 

Wirtualne sieci prywatne Cloud Server Pro

 

Możliwość odłączenia Serwerów Cloud od publicznej sieci Cloud Server Pro

 

Wirtualny Switch Cloud Server Pro

Wirtualny Switch jest odpowiednikiem dla fizycznego Switcha sieciowego, który umożliwia Ci podłączenie dwóch lub więcej Serwerów Cloud Pro w prywatną sieć.
Prędkość pojedynczego portu Wirtualnego Switcha to 1000 Mbit/s, nawet jeśli prędkość każdego Serwera Cloud jest limitowana do tego, co oferuje odpowiadający mu hypervisor.
Każdy Wirtualny Switch jest zarezerwowany dla użytkownika od momentu jego utworzenia, aż do jego usunięcia. Ruch w sieci wewnętrznej nie jest zliczany i jest darmowy.

  W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy zapoznać się z naszą Bazą wiedzy »
 

Publiczne adresy IP

Publiczne adresy IP są niezbędne aby podłączyć Serwery Cloud do publicznej sieci i mogą być kupione niezależnie od psiadanych Serwerów Cloud. Podczas tworzenia serwerów konfigurowany jest Publiczny Adres IP, automatycznie przypisany do każdego z nich. W przypadku Serwerów Cloud Pro, może być później zamieniony na inny lub usunięty przez użytkownika.

W Aruba Cloud twój VM's przygotowany jest do obsługi adresów IPv6

Dla każdego adresu IPv4 otrzymujesz 64 podsieci IPv6 w konfiguracji Dual-Stack; IPv4 oraz IPv6 działają równolegle. Po wybraniu hypervisora i szablonu na stronie konfiguracji VM, będziesz miał możliwość dodania adresu IPv6

  • Jakie są różnice pomiędzy IPv4 a IPv6 oraz jakie korzyści płyną z posiadania IPv6

    Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma wersjami protokołu jest znacznie większa przestrzeń adresowa Ipv6, można bowiem przypisać do niej unikalne adresy sieci oraz urządzeńIPv6 poprawia wdrażanie standardów bezpieczeństwa, takich jak SSL i znacząco zmniejsza koszty przyczyniając się do uproszczenia oraz rozwoju prac nad aplikacjami takimi jak IP-Phone, interaktywnymi grami czy też witrynami e-commerceDuża przestrzeń adresów IPv6 sprawia, że NAT nie jest potrzebny a protokół biorąc pod uwagę sposób w jaki został zaprojektowany, jest bardziej bezpieczny niż jego poprzednik IPv4IPv6 w porównaniu z IPv4 zawiera kilka udogodnień takich jak autokonfigurowalność, mobilność oraz rozszerzalność

  • Dlaczego warto aktywować IPv6?

    IPv6 jest niezbędny jeśli chcesz by usługi były stale wykorzystywane przez wszystkich użytkowników sieci ale w szczególności na rynkach rozwijających się.Widząc jak Internet stopniowo przechodzi na podwójną adresację IPv4/IPv6 ważne jest by umożliwić dostęp poprzez IPv6 zapewniając sobie zgodność ze stronami korzystającymi tylko i wyłącznie z tej adresacji. Otrzymanie adresu IPv4 staje się coraz to trudniejsze co przekłada się na wzrost cen. Tak więc należy odpowiednio wcześnie aktywować IPv6 przy okazji ułatwiając dostęp do większej ilości urządzeń Po zakupie nowego publicznego adresu IP można skonfigurować usługę Reverse DNS (konfiguracja możliwa jest również dla już istniejących adresów IP). Reverse DNS pozwala rozwiązać publiczne IP do hosta (FQDN); zapewnia to iż publiczny adres IP i nazwa domenowa są ze sobą powiązane. Zależnie od wybranego hypervisora prędkość połączenia do sieci publicznej wynosi 1000Mbit/s na port. Jest ona zarezerwowana dla każdego utworzonego użytkownika do czasu jego likwidacji. W serwerach Cloud Pro ruch sieciowy nie jest zliczany w związku z czym nie ma limitu transferu (jest darmowy). W przypadku serwerów Cloud Smart (VPS) ruch sieciowy jest ograniczony i zależny od wybranego planu.


Uwaga: Unified Storage, Load Balancer'y oraz Wirtualne Switch'e będą kompatybilne tylko z IPv4. Maksymalny limit jednocześnie posiadanych adresów IPv6 wynosi 16. Aby usunąć ten limit, proszę skontaktować się z biurem obsługi klienta.

  W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy zapoznać się z naszą Bazą wiedzy »
 

Przepustowość i ruch

Łączność jest jednym z fundamentów usług Cloud, z tego powodu Aruba przeznaczyła znaczną część przepustowości na usługi Cloud Computing.
W normalnych warunkach przepustowość wynosi 1000 Mbit/s. W sytuacji awaryjnej lub w przypadku pełnej zajętości naszych systemów, prędkość internetu co najmniej 10 Mbit/s jest gwarantowana dla każdego serwera w chmurze.

  W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy zapoznać się z naszą Bazą wiedzy »
 
 
Test prędkości łącza na Serwerze Cloud z VMware Hypervisor. Powyższe dane są zgodne ze stanem rzeczywistym i zostały podane jako przykład

Zacznij korzystać z Aruba Cloud

AKTYWUJ TERAZ WYŚLIJ PODANIE O VOUCHER*

(*) Aruba przekaże Ci voucher o wartości 50 zł do wykorzystania na każdy produkt Cloud