Jak działa Cloud Object Storage?

Nasza infrastruktura Object Storage bazuje na najnowszych rozwiązaniach dla środowisk storage do przechowywania petabajtów (1.000.000 GB) niestrukturalnych danych. Jest oparta na technologii, która gwarantuje wysoką moc storage, prostotę działania i całkowitą kontrolę danych.

Zaprojektowana infrastruktura, posiada funkcjonalny system rozproszonej inteligencji, który nie posiada luk. Odporność i zdolność samoleczenia (tzw. self-healing) są fundamentalnymi cechami systemu Object Storage. Modernizacje technologiczne nie wymagają żadnej migracji danych lub przestojów. Równoległa architektura zapewnia wysoki poziom wydajności dla dużych wolumenów ruchu oraz żądań na sekundę.

Struktura naszego Storage została stworzona w sposób gwarantujący samoleczenie (tzw.: self-healing) poprzez tworzenie wielu kopii danych na Serwerach. Kiedy plik jest wgrywany na przestrzeń storage, system automatycznie tworzy dwie kopie takiego pliku i zapisuje je na losowo wybranych dyskach na różnych Serwerach. Zapewniając w ten sposób zawsze dostęp do 3 kopii w systemie. Na wypadek awarii lub uszkodzenia dysku w storage, system automatycznie aktywuje system samoleczenia odtwarzając kopie utraconego zbioru danych na trzecim dysku. Wszystkie pliki wgrywane na przestrzeń storage nie są powielane na tych samych dyskach, każda kopia jest robiona na innym dysku z innego Serwera. W ten sposób jest tworzona bezpieczniejsza sieć storage.