Poradniki Aruba Cloud

Sprawdź nasze poradniki dla administratorów i programistów

W tym poradniku dowiesz się, jak utworzyć prostą aplikację internetową przy użyciu Node.js wraz z magazynem danych Redis do przechowywania danych i strukturą Express do obsługi żądań HTTP.

Node.js Redis Ubuntu

10 wrz 2020
 

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak zainstalować i skonfigurować zaporę UFW na serwerze Linux Ubuntu 18.04 oraz poznasz główne polecenia do zarządzania zaporą w prosty i intuicyjny sposób.

Firewall Ubuntu

09 wrz 2020
 

W tym poradniku zobaczysz, jak zainstalować i skonfigurować Cron na serwerze Linux CentOS 8 i nauczysz się składni, aby poprawnie skonfigurować zaplanowane operacje w Crontab w ustalonym dniu i czasie.

CentOS Crontab

01 wrz 2020
 

Z tego poradnika dowiesz się, jak zainstalować i skonfigurować Drupal 8 CMS oraz tworzyć dynamiczne strony internetowe po zainstalowaniu Apache, MariaDB i PHP na serwerze Ubuntu 20.04.

 

CMS Ubuntu

20 sie 2020
 

In this tutorial you will learn how to create a personal VPN, by installing the OpenVPN connect client software on Windows Server 2019 and generating the certificates, keys and configuration files necessary for accessing the VPN.

OpenVPN Security Windows

11 sie 2020
 

W tym poradniku dowiesz się, jak wykonywać pełne kopie zapasowe i przywracać duże bazy danych MySQL lub MariaDB przy użyciu interfejsu wiersza poleceń serwera Linux.

Database Linux

21 lip 2020
 

W tym poradniku poznasz wszystkie konieczne kroki do instalacji CMS WordPress na serwerze Ubuntu 18.04 z konfiguracją LAMP.

CMS Ubuntu WordPress

14 lip 2020
 

W niniejszym poradniku przedstawimy instalację MySQL na serwerze, o ile nie został wcześniej zainstalowany, oraz jak utworzyć nowych użytkowników MySQL i jak nadać im uprawnienia dla baz danych lub poszczególnych tabel za pomocą komend grant/revoke.

Database MySQL

08 cze 2020
 

Dzięki temu poradnikowi nauczysz się stawiać pierwsza kroki w MySQL i poznasz komendy użyteczne przy zarządzaniu tabelami i bazami danych.

Database MySQL

28 maj 2020
 

W niniejszym poradniku przedstawimy procedurę wymaganą do przeprowadzenia automatycznego backupu serwera Cloud z systemem Windows Server 2019.

Backup Storage Windows

25 maj 2020
 
< Cofnij  1 2 3 4   Następny >