Poradniki Aruba Cloud

Sprawdź nasze poradniki dla administratorów i programistów

W niniejszym poradniku przedstawimy instrukcję połączenia z siecią OpenVPN z systemu Windows, macOS, iOS oraz Android.

Security VPN

21 sty 2020
 

W niniejszym poradniku przedstawimy instrukcję instalacji OpenVPN na serwerze Linux Ubuntu 18.04 i konfiguracji serwera oraz dodatkowej maszyny, służącej za Certification Authority.

Security Ubuntu VPN

20 sty 2020
 

W niniejszym poradniku przedstawimy instrukcję konfiguracji Dovecot, aplikacji open source, która pozwoli na otrzymywanie i wysyłanie wiadomości e-mail, zabezpieczonych przez protokoły IMAP oraz POP3, na serwerze Linux.

Dovecot Mail Server Ubuntu

18 sty 2020
 

W tym poradniku nauczysz się jak instalować i konfigurować Postfix na twoim serwerze Linux celem utworzenia serwera pocztowego korzystającego z protokołu SMTP.

Mail Server Ubuntu

16 sty 2020
 

W tym poradniku dowiesz się jak stworzyć samodzielnie podpisany certyfikat SSL przy pomocy klienta OpenSSL na Ubuntu 18.04.

Apache Security SSL Ubuntu

16 sty 2020
 

W tym poradniku nauczysz się zabezpieczenia web serwera Apache poprzez instalację darmowego certyfikatu SSL wydawanego przez Let's Encrypt przy użyciu Certbota oraz kierowanie ruchu do sieci w bezpieczny sposób.

Apache Security SSL Ubuntu

16 sty 2020
 

Niniejszy poradnik przedstawi instrukcję instalacji oraz korzystania z Git, rozproszonego systemu kontroli wersji, na głównych dystrybucjach Linux, a przede wszystkim Ubuntu 18.04.

Development Git Ubuntu

16 sty 2020