Poradniki Aruba Cloud

Sprawdź nasze poradniki dla administratorów i programistów

W niniejszym poradniku przedstawimy instrukcję instalacji i konfiguracji oprogramowania VSFTPD, służącego do przesyłania plików między klientem i serwerem za pomocą protokołu sieciowego FTP.

FTP Storage Ubuntu

04 maj 2020
 

W tym poradniku znajdziesz wszystkie potrzebne informacje do instalacji i konfiguracji platformy e-learningowej Moodle na serwerze Ubuntu 18.04 oraz konfiguracji wirtualnych klas do nauki zdalnej.

E-learning Ubuntu

03 maj 2020
 

W niniejszym poradniku przedstawimy instrukcję tworzenia Intranet, konfiguracji usługi udostępniania plików z Samba i OpenVPN, oraz ustawienia dostępu tylko dla użytkowników połączonych przez VPN.

Storage Ubuntu VPN

29 mar 2020
 

W niniejszym poradniku pokażemy jak zainstalować Jitsi Meet na serwerze Ubuntu 18.04, co pozwoli na stworzenie darmowego rozwiązania do wideo konferencji, idealnego na czas pracy zdalnej.

CMS Smart Working

17 mar 2020
 

W niniejszym poradniku przedstawiamy instlaację platformy e-commerce PrestaShop na serwerze Ubuntu 18.04.

CMS E-commerce Ubuntu

23 lut 2020
 

W niniejszym artykule przedstawimy instalację, konfigurację oraz instrukcję użytkowania rsync na Linux Ubuntu 18.04, co pozwoli na synchronizację plików i folderów, oraz pomoże w ustawieniu cyklicznego backupu na Twoim serwerze.

Backup Storage Ubuntu

23 sty 2020
 

W tym poradniku opisano jak zainstalować phpMyAdmin który pozwoli ci tworzyć, przechowywać i edytować bazy danych MySQL oraz jak zabezpieczyć dostęp do niego na Linux Ubuntu 18.04.

Database MySQL Ubuntu Web Hosting

23 sty 2020
 

W niniejszym poradniku przedstawimy instrukcję połączenia z siecią OpenVPN z systemu Windows, macOS, iOS oraz Android.

Security VPN

21 sty 2020
 

W niniejszym poradniku przedstawimy instrukcję instalacji OpenVPN na serwerze Linux Ubuntu 18.04 i konfiguracji serwera oraz dodatkowej maszyny, służącej za Certification Authority.

Security Ubuntu VPN

20 sty 2020
 

W tym poradniku nauczysz się jak instalować i konfigurować prywatny serwer Counter Strike: Global Offensive, używając Steam w celu prowadzenia rozgrywek wieloosobowych.

Counter Strike Gaming

19 sty 2020
 
< Cofnij  1 2 3   Następny >